Hlavní stranaRady a tipy

Zjednodušte si tisk výrobních štítků

Tisk výrobních štítků je nedílnou součástí každého výrobního procesu. Jaké zařízení zvolit aby Vaše výrobní štítky splňovaly všechny požadavky, byly odolné a trvanlivé a zároveň měly profesionální vzhled?

Při odpovědi na tuto otázku je nutné zvážit především tyto dvě následující kritéria – jak velké bude množství tištěných štítků a jaký rozměr má výrobní štítek mít.

Na základě těchto informací je potom možné zvolit z těchto dvou základních skupin výrobků:


Popisovač štítků Brother P T-P 900 W

1. Kazetové popisovače štítků

Popisovače štítků používají pro tisk speciální kazety, které obsahují vše potřebné k tisku (barvící pásku, samolepící fólii atd.). Díky tomu je jejich použití velice flexibilní a jsou vhodné v případech kdy je potřeba tisknout menší množství štítků, které mají různé rozměry a barvy.

Zároveň je však možné je použít i pro tisk trvanlivých výrobních štítků. Díky tomu jsou vybaveny profesionálním softwarem pro tvorbu a tisk štítků, který umí do štítku vložit například libovolnou grafiku, čárové kódy a také dokáže generovat štítky z textových databází. Do štítku tak můžete automaticky vkládat například výrobní čísla produktů uložené v Excelovském souboru.

Pro tisk výrobních štítků je vhodný například model Brother PT-P900W. Ostatní modely najdete v přehledu všech popisovačů štítků.


  • Rozměr: maximální šířka štítku 36 mm, délka libovolná
  • Množství: až 300 ks štítků za den
  • Nízké pořizovací náklady


Tiskárna štítků T SC T C- 200

2. Termotransferové tiskárny štítků

Termotransferové tiskárny štítků nepoužívají pro tisk kazety, ale štítky jsou do nich vkládány na rolích. Díky tomu mají větší kapacitu, ale na druhou stranu o něco menší flexibilitu než kazetové tiskárny (výměna spotřebního materiálu není tak jednoduchá jako s kazetami).

Jsou tedy ideální v případech, kdy se tiskne více štítků o stejném rozměru a barvě a kdy tedy není potřeba měnit rozměr příliš často, což je právě i případ tisku výrobních štítků. Jejich výhodou jsou především nižší náklady na samotný tisk. Klasickým zástupcem stolních tiskáren je tiskárna štítků TC-200.


  • Rozměr: až do šířky 100 mm, délka libovolná
  • Množství: až 2000 ks štítků za den
  • Nízké náklady na tisk


<- Zpět na Rady a tipy

Napište nám!

Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se o ně s námi! Vaše připomínky, náměty nebo dotazy můžete psát pomocí kontaktního formuláře níže nebo na ilh@ilh.cz.Jméno/Firma  

E-mail  
Telefon  
Předmět 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno