Hlavní stranaRady a tipy

Lze v popisovači bužírek popsat profilovanou bužírku?

Před příchodem elektronických popisovačů bužírek byl nejčastějším způsobem značení vodičů a kabelů ruční popis. K tomu se zpravidla používala profilovaná bužírka, na kterou se psalo lihovou fixou.

S nástupem strojového popisu došlo však k výrazné změně v používaném typu bužírky. Nejvyšší kvality tisku je totiž dosahováno na bužírkách s kruhovým průřezem – popisovače při tisku bužírku stlačí do plochého stavu, což s profilovanou bužírkou není možné.

Profilované bužírky je možné popsat pouze v inkoustových plotrech, které jsou však řádově dražší a jejich velkou nevýhodou je nízká trvanlivost potisku, jenž se s termotransferovým potiskem nedá srovnat.

Bužírka s kruhovým průřezem je v současnosti zdaleka nejpoužívanějším způsobem značení drátů a kabel. Je nejen nejlevnější a nejrychlejší na použití, ale oproti jiným typům značení mají kruhové bužírky jednu velkou výhodu – po nasunutí na drát nezabírají v rozvaděči prakticky žádné místo navíc. To oceníte zejména v případě, kdy máte v jednom místě více vodičů těšně vedle sebe a na značení nezbývá příliš velký prostor. Profilované a oválné bužírky se do takového místa většinou buď vůbec nevejdou, případně jsou popisky hůře čitelné.

Aby kruhové bužírky sloužily k Vaší plné spokojenosti, věnujte pozornost výběru správného průměru bužírky.

Objednací kódy a ceny najdete v přehledu spotřebního materiálu pro popisovače bužírek.


<- Zpět na Rady a tipy

Napište nám!

Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se o ně s námi! Vaše připomínky, náměty nebo dotazy můžete psát pomocí kontaktního formuláře níže nebo na ilh@ilh.cz.Jméno/Firma  

E-mail  
Telefon  
Předmět 
Text  

   
  © 2005-2019 Ivasoft Brno