Hlavní stranaRady a tipy

Jak rychle a jednoduše označit zapojený vodič nebo kabel?

Způsobů značení vodičů existuje celá řada a není problém vybrat si ten, který Vám nejvíce vyhovuje. Většina těchto způsobů je však navržena pro značení volných drátů a kabelů, tedy těch, které ještě nejsou zapojené. Problém tak nastává ve chvíli, kdy je potřeba zapojit drát nebo kabel, který je už zapojený.

Jednou z možností, která se nabízí, je takový vodič odpojit a po označení jej opět zapojit. To je však zbytečně komplikované a časově náročné. Lepším řešením je zvolit takový způsob, který umožní označení vodiče bez nutnosti odpojení.


Klip PTC

Pouzdra PTC s otevřeným profilem

Takovým způsobem jsou například pouzdra PTC, která mají otevřený profil a na rozdíl od jiných se na vodič nenasouvají, ale jednoduše se na něj nacvaknou – označení zapojeného drátu je tedy velice snadné. Pouzdra PTC mají průhlednou kapsu, do které se vkládá popsaný identifikační pásek ID-04 nebo popsaná bužírka o průměru 2,0 mm.


Značení kabelů M OH

Profil MOH-65 pro označení kabelů

Co se týče zapojených kabelů větších průměrů, tam je možností ještě více – je možné použít například označovací profil MOH-65, který se na kabel připevní pomocí stahovacích pásků. Elegantním a jednoduchým způsobem je také označení pomocí bužírky navlečené na stahovací pásek.Všechny uvedené materiály najdete v přehledu spotřebního materiálu k popisovačům bužírek.


<- Zpět na Rady a tipy

Napište nám!

Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se o ně s námi! Vaše připomínky, náměty nebo dotazy můžete psát pomocí kontaktního formuláře níže nebo na ilh@ilh.cz.Jméno/Firma  

E-mail  
Telefon  
Předmět 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno