Hlavní stranaRady a tipy

Jak omezit odpad pásky při tisku na popisovači štítků?

Na začátku každého tisku s popisovači štítků značky Brother vždy vyjede nejprve malý prázdný kousek pásky (cca 2,5 cm) – tento kousek je odpad a je dán technologií tisku. Samotná páska se totiž skládá z více vrstev (podkladní a laminační), které se při tisku slepují dohromady. Po ukončení tisku zůstane vždy malý kousek pásky již slepený a ten není možné zpětně potisknout – tento kousek je na začátku každého tisku automaticky vysunut ven z popisovače a až poté je vytištěn požadovaný štítek.

Neznamená to však, že na každý jednotlivý štítek připadne tento kousek odpadu – pokud tisknete více štítků, je u většiny popisovačů možné pomocí funkce řetězového tisku zajistit, že odpad bude pouze u prvního tištěného štítku, čímž výrazně snížíte spotřebu pásky.

Funkce řetězového tisku funguje tak, že jakmile zadáte tisk štítku, vytiskne se pouze jeho první polovina, která není vysunuta z popisovače. Ten čeká na zadání tisku dalšího štítku – při tisku tohoto dalšího štítku se nejprve dotiskne celý první štítek a poté opět pouze první polovina druhého štítku. Tento postup se opakuje dokud nejsou natištěny všechny potřebné štítky.

Díky tomuto nastavení je možné využít pásku s minimálním odpadem.


<- Zpět na Rady a tipy

Napište nám!

Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se o ně s námi! Vaše připomínky, náměty nebo dotazy můžete psát pomocí kontaktního formuláře níže nebo na ilh@ilh.cz.Jméno/Firma  

E-mail  
Telefon  
Předmět 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno